Remis na rozpoczęcie sezonu!

Po kilkutygodniowej przerwie Dąb rozegrał swój pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie piłkarskim 2015/2016. Rywalem naszej drużyna była ekipa Rudnianki Rudna Wielka, z którą w ostatnim czasie rywalizowaliśmy w Pucharze Wójta. Co do przedmeczowych spekulacji tak naprawdę ciężko było wskazać jednoznacznego faworyta tego spotkania. Zarówno na wiosnę jak i w pucharze padły dwa remisy, w lidze 0:0 oraz w pucharze 3:3. Takie wyniki mogły skłaniać się ku kolejnemu remisowi lub minimalnej wygranej którejś z drużyn. Mecz toczył się raz pod dyktando Dębu raz Rudnianki. Każda z ekip starała się pokazać charakter, walkę i chęć zwycięstwa. Jednak brakowało jasnych, klarownych 100% sytuacji. Jako pierwsi cieszyć mogli się nasi zawodnicy, bowiem w okolicach 35 minuty spotkania po składnej akcji Dąb wychodzi na prowadzenie po golu Mateusza Skóry. Taki też wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron mecz był równie zacięty. Więcej sytuacji na strzelenie bramki miał Dąb, jednak zabrakło szczęścia. A jak to bywa w piłce nożnej, niewykorzystane sytuacje się mszczą. I tak też się stało, chwila nieuwagi środkowych obrońców, zawachanie bramkarza i gol wyrównujący dla Rudnianki. Gra momentami była naprawdę ostra, co mogło doprowadzić do kontuzji zawodników, natomiast sędziowie momentami trochę się gubili i nie za bardzo porafili zapanować nad chaosem na boisku.
No cóż szkoda, że udało się zdobyć tylko 1pkt, jednak ważne jest przede wszystkim to, że Dąb nie odniósł porażki. W następnych meczach należy z pewnością bardziej skupić się nad skutecznością, bo jak widać gdyby była lepsza pełną pulę zgarnąłby Dąb.