Powrót na boiska B-klasy, czyli inauguracja nowego sezonu piłkarskiego

Po niespełna dwumiesięcznej przerwie i krótkich wakacjach wracamy na boiska B-klasy. Dla naszej drużyny inauguracja nowego sezonu piłkarskiego B-klasy rozpoczyna się już 15 sierpnia, podczas gdy większość drużyn z naszej ligi w wyłączeniem spotkania Junak - Bratek II, rozgrywa swoje spotkania klasycznie w niedzielę.

Na pierwszy ogień do Dąbrowy przyjeżdża Rudnianka Rudna Wielka. Drużyna na pewno z potencjałem, waleczna, mająca aspiracje ku górze tabeli. Dąb po rewelacyjnej wiośnie również nie wydaje się być na straconej pozycji, tym bardziej że mecz jest rozgrywany w Dąbrowie. A wiadomo jak to jest, gdy Dąb gra mecz u siebie. Potrafi zaskoczyć każdego i jak pokazała chociażby wiosna nikt z drużyn przyjezdnych nie potrafił zgarnąć 3 punktów w Dąbrowie. Z pewnością daje to do myślenia rywalom, którzy obawiają się naszej drużyny. Dodajmy, że po dwuletniej przerwie do składu Dębu powrócił Kamil Żurek, który przez wiele lat grał w barwach naszej drużyny.

Co ciekawe w ostatnich dwóch spotkaniach pomiędzy Dąbrową i Rudną w meczu o stawkę padły dwa remisy. Na wiosnę w meczu ligowym w Dąbrowie wynik 0:0 oraz nie tak dawno w Pucharze Wójta po zaciętym spotkaniu wynik 3:3. Zatem wydaje się, że emocji i walki zabraknąć nie powinno. A drużyna liczy oczywiście na pierwsze punkty w nowym sezonie.

Zapraszamy kibiców w sobotę 15.08 o godzinie 11.00 na stadion w Dąbrowie!